קטגוריות באתר
אודות לנדמן אלומיניום בע״מ

משרד לנדמן מספק שירותי ייעוץ מקצועיים לגופים יזמיים בכל הקשור לעבודות זכוכית, מלבני אלומיניום עץ, פלדה, UPVC ,וכו'.

שמרו על קשר – חומר למחשבה

לקבל ניוזלטר המכיל תכנים מעודכנים בתחום מעטפת הבניין  מלאו את פרטיכם

מאמרים אחרונים

מבואת כניסה למוזיאון, מוזיאון תל אביב לאומנות

מוזיאון תל אביב לאומנות האגף המערבי.

אדריכלות: פרסטון סקוט כהן, עמית נמליך אדריכלים | יועץ אלומיניום:  לנדמן אלומיניום בע"מ |
קבלן אלומיניום:  דמיטרי אלומיניום בע"מ.

צילום: עמית גירון

מוזיאון תל אביב לאומנות נמנה עם מוסדות האומנות והתרבות המובילים של ישראל. מאז היווסדו ב- 1932.  ביוזמת ראש העיר הראשון של תל אביב מאיר דיזינגוף, שינה המוזיאון את מיקומו והתרחב באופן משמעותי. האגף המערבי ע"ש שמואל והרטה עמיר, הכפיל את שטח התצוגות.

בבסיס התכנון האדריכלי עומדת תפיסת עולם המשלבת בין דרישות המוזיאון. שהכתיב מרחב פעולה מוגדר, לבין הקשר היסטורי ברצף הבנוי במתחם התרבות התל אביבי. האגף המערבי הוא החוליה האחרונה במתחם, ומבטא רוח אדריכלית חדשה, שונה מהמוכר. האגף המערבי של המוזיאון נחשב לאחד הבניינים החדשניים ביותר בזמננו, מופת של אמצעי תכנון דיגיטליים וטכנולוגיות בנייה מורכבות. כלפי חוץ, הבניין נראה אופקי ורחב מאוד, "כמו צוללת שוקעת" כהגדרתו של האדריכל פרסטון סקוט כהן.

צילום: מוטי לנדמן

כניסה מרחבית שכולה זכוכית

מכלול הכניסה הראשית עשוי שלושה מישורים שטוחים, המתלכדים יחדיו מרחבית. שלושת המישורים: שתי הדפנות המאונכות והתקרה הנטויה המקרה אותה, עשויים זכוכית בלבד. הכניסה שקועה בתוך החזית הדרומית, כמעין מגרעת בתוכה, והיא מוצללת דרך קבע. התצריף של מבנה מרחבי העשוי זכוכית בלבד. נטמע במעטפת המבנה, שכל כולה בטון חשוף ולוחות זכוכית. הדפנות המאונכות של מכלול הכניסה מכילות אגפים קבועים ושתי דלתות נפתחות של אגף יחיד.

דלת אחת משמשת למילוט והשנייה לתפקוד השוטף. האגפים הקבועים מזוגגים בשמשת רבדים, הדלתות בשמשה מונוליטית. התקרה עשויה מילואות פריקות של שמשת רבדים, ובתווך שלה פרושה יריעת PVB חלבית. שני הלוחות בשמשת הרבדים עשויים זכוכית מחוסמת. שלד סמוי של פלב"מ תומך בתקרת הזכוכית. השלד נחשף רק בגב קירות הזכוכית המאונכים.

צילום: עמית גירון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מעקה זיזי (Console) שכולו זכוכית

מעקה זיזי שכולו זכוכית נטול כל רכיב מבני בין מפלס כַּן המעקה לבין מפלס מסעד המעקה, זולת שמשת המעקה. שמשת המעקה חדורה בבסיסה כ- 75 מ"מ, בתוך כַּן המעקה ורתומה בתוכו. הריתום יכול להיעשות בשיטה "יבשה" או "רטובה". בשיטה היבשה, כַּן המעקה הוא של פרופיל אלומיניום מותאם. הריתום נעשה באמצעות שגמים מחודדים המוחדרים בתוך הכַּן אחת לכ- 100 מ"מ ומהדקים את השמשה במקומה. 

המשך קריאה »

תכנון בהיבט הסטטי

רכיבים שכולם זכוכית

קיר מסך

קיימות

סליידר עמוד הבית

מעקים ומסעדים

מעטפת פרמטרית

חיפוי

זכוכית וזיגוג

הרכבה של אלומיניום וזכוכית

המעטפת האדריכלית

דלתות ומבואות כניסה

גימור אלומיניום

בדיקות ובקרה

אלומיניום, שיחול ופיתוח מכלולים

אורקיע (Skylight) וקיר אור

דילוג לתוכן