קטגוריות באתר
אודות לנדמן אלומיניום בע״מ

משרד לנדמן מספק שירותי ייעוץ מקצועיים לגופים יזמיים בכל הקשור לעבודות זכוכית, מלבני אלומיניום עץ, פלדה, UPVC ,וכו'.

שמרו על קשר – חומר למחשבה

לקבל ניוזלטר המכיל תכנים מעודכנים בתחום מעטפת הבניין  מלאו את פרטיכם

מאמרים אחרונים

בין ישן לחדש, חיפוי של פרופיל אלומיניום ואריחי זכוכית

כיכר האודיטוריום, חיפה.

יזם:  חייל השקעות ונכסים בע"מ | אדריכלות: מנספלד-קהת אדריכלים, אדריכל חיים קהת | מנהל פרויקט:  ניצן ענבר ניהול פרויקטים (1992) בע"מ | יועץ אלומיניום:  לנדמן אלומיניום בע"מ
קבלן ראשי: חייל השקעות ונכסים בע"מ | קבלן אלומיניום: קבוצת קוסטיקה

צילום: שרון צרפתי

כיכר האודיטריום הוא מתחם שנבנה בשלבים, האודיטריום והסינמטק הושלמו ב- 1974, המרכז המסחרי ומבנה המשרדים – הוא שלב ב', הושלם ב- 2015. המתחם משלב מספר מבנים בעלי ייעוד שונה. אודיטוריום, סינמטק ומרכז מסחרי שלפי ייעודם הם נטולי חלונות, ומבנה משרדים, שלפי ייעודו עתיר בשמשות וחלונות נפתחים.

כאמור, לכל אחד מן המבנים במתחם ייעוד שונה. בין הקמת אולמות התרבות לבין הקמת קומות המסחר והמשרדים חלפו 41 שנה, ולמרות זאת, נעשה ניסיון לקשר עיצובית בין מעטפת המבנים.

במקור, אולמות התרבות חופו בשני גוונים של פסיפס; שורות אופקיות של פסיפס אפור בהיר, ושורת של פסיפס אפור כהה. השורות הן בעלות גובה משתנה: בבסיס המבנה השורות הבהירות גבוהות, ואילו בקודקודו השורות הכהות גבוהות. התצריף המשתנה של שורות הפסיפס העניק לחזיתות המבנה מראה דינמי. הפסיפס לא האריך קיים. צוות התחזוקה נדרש להתמודדות בלתי – פוסקת עם נשירת פיסות הפסיפס והשבתן למקומן. לאחר כמה שנים, הוחלט להחליף את הפסיפס בחיפוי קשיח בר – קיימה לאורך שנים. מבין החלופות, פרופיל האלומיניום נמצא המתאים ביותר. פרופילי אלומיניום הותקנו אופקית, בהתאם לתבנית המקורית של מעטפת המבנה. גימור פרופילי האלומיניום האופקיים, בדומה לפיסות הפסיפס המקוריות, נעשה גם הוא בשני גוונים: אלגון אפור בהיר ואלגון אפור כהה. פרופילי האלומיניום חדורים זה בתוך זה, לאורך הפאות האופקיות שלהם, ויחדיו הם מתלכדים לחיפוי המשכי רציף.

הקישור העיצובי שבין המבנה החדש למבנה האודיטריום והסינמטק, נעשה באמצעות שימוש במערכת צירים אחידה. קיר מסך שהותקן במעטפת מבנה המשרדים, החליף את חיפוי פרופילי האלומיניום של מעטפת אולמות התרבות. הדפס קראמי של פסים אופקיים לבנים יושם בקירות המסך, בפן #2 של השמשה הבידודית. פסים אופקיים אלה זהים ברוחבם לרוחב פרופילי החיפוי, וזהים בגונם לגון הפסים הבהירים. הפסים הבהירים מטילים צללית של פסים כהים בפן #3 של השמשה הבידודית.
צללית זו מעניקה לקיר  המסך ההומוגני, מופע מרחבי, תלת – ממדי ודינמי, אשר מקשר הרמונית בינו לבין מבני אולמות התרבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מעקה זיזי (Console) שכולו זכוכית

מעקה זיזי שכולו זכוכית נטול כל רכיב מבני בין מפלס כַּן המעקה לבין מפלס מסעד המעקה, זולת שמשת המעקה. שמשת המעקה חדורה בבסיסה כ- 75 מ"מ, בתוך כַּן המעקה ורתומה בתוכו. הריתום יכול להיעשות בשיטה "יבשה" או "רטובה". בשיטה היבשה, כַּן המעקה הוא של פרופיל אלומיניום מותאם. הריתום נעשה באמצעות שגמים מחודדים המוחדרים בתוך הכַּן אחת לכ- 100 מ"מ ומהדקים את השמשה במקומה. 

המשך קריאה »

תכנון בהיבט הסטטי

רכיבים שכולם זכוכית

קיר מסך

קיימות

סליידר עמוד הבית

מעקים ומסעדים

מעטפת פרמטרית

חיפוי

זכוכית וזיגוג

הרכבה של אלומיניום וזכוכית

המעטפת האדריכלית

דלתות ומבואות כניסה

גימור אלומיניום

בדיקות ובקרה

אלומיניום, שיחול ופיתוח מכלולים

אורקיע (Skylight) וקיר אור

דילוג לתוכן