קטגוריות באתר
אודות לנדמן אלומיניום בע״מ

משרד לנדמן מספק שירותי ייעוץ מקצועיים לגופים יזמיים בכל הקשור לעבודות זכוכית, מלבני אלומיניום עץ, פלדה, UPVC ,וכו'.

שמרו על קשר – חומר למחשבה

לקבל ניוזלטר המכיל תכנים מעודכנים בתחום מעטפת הבניין  מלאו את פרטיכם

מאמרים אחרונים

הדפס קראמי קינטי, מרכז הלב ע"ש סמי עופר, בית חולים איכילוב, ת"א

מרכז הלב ע"ש סמי עופר, בית חולים איכילוב, תל אביב 

אדריכלות: שרון אדריכלים – ארד שרון ושרון גור-זאב, רני זיס אדריכלים | יועץ אלומיניום:  לנדמן אלומיניום בע"מ

אודות – מבנה הלב משמש כמרכז רפואי לטיפול בבעיות לב וכלי דם. קומות החניון של המבנה הותאמו לשמש בשעת חירום כבית חולים עצמאי. כיכר ציבורית גדולה במיוחד מלווה את המבנה במפלס הרחוב ונמשכת אל תוך המבנה כגלריה עירונית המתנשאת לגובה של שני מפלסים. המבנה תוכנן כקובייה מונוליטית פשוטה, בעלת מַקְצוֺעוֺת לבנות, הנחשפות במלואן כלפי חזית הרחוב ומתקשרות עם העיר הלבנה של תל אביב.

מעטפת כל חזיתות מרכז הלב צופי בזכוכית מרסנת קרינה (Low E) בעלת הדפס קראמי. בכל אחת מחזיתות המבנה, ננגסו חלקים אחדים מן המעטפת. בכל חזית ננגסו אזורים אחרים, ובמידות שונות. האזורים שננגסו משמשים כמרפסות לחיבור בין המבנה לבין המרחב העירוני. אזורים אלה הודגשו באמצעות זכוכית בעלת הדפס קראמי אדום. 

הדפס קראמי קינטי – להוציא את המרפסות האדומות, את מַקְצוֺעוֺת המבנה ואת הגלריה העירונית השקופה, לכל החזיתות האחרות צביון המזכיר "בר – קוד", הדפסה קראמית של פסים בצפיפות ובפרישה שונה על גבי הזכוכית. ההדפס נועד בראש ובראשונה לצמצם את קרינת השמש הישירה דרך פתחי החלונות הגדולים, פנימה אל תוך המבנה. חלונות אלה מתנשאים ממפלס הרצפה ועד למפלס התקרה, ומשתרעים כמעט מלוא רוחב חדרי האשפוז, ובהתאם לעקרונות הסביבה המבריאה (healing) והמתקשרת. השילוב של ההדפס הקראמי העניק למבנה חזות קינטית מתמדת לפי זווית הראייה ובהתאם לתאורת השמש עליו.

צילום: אלעד שריג
צילום: אלעד שריג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מעקה זיזי (Console) שכולו זכוכית

מעקה זיזי שכולו זכוכית נטול כל רכיב מבני בין מפלס כַּן המעקה לבין מפלס מסעד המעקה, זולת שמשת המעקה. שמשת המעקה חדורה בבסיסה כ- 75 מ"מ, בתוך כַּן המעקה ורתומה בתוכו. הריתום יכול להיעשות בשיטה "יבשה" או "רטובה". בשיטה היבשה, כַּן המעקה הוא של פרופיל אלומיניום מותאם. הריתום נעשה באמצעות שגמים מחודדים המוחדרים בתוך הכַּן אחת לכ- 100 מ"מ ומהדקים את השמשה במקומה. 

המשך קריאה »

תכנון בהיבט הסטטי

רכיבים שכולם זכוכית

קיר מסך

קיימות

סליידר עמוד הבית

מעקים ומסעדים

מעטפת פרמטרית

חיפוי

זכוכית וזיגוג

הרכבה של אלומיניום וזכוכית

המעטפת האדריכלית

דלתות ומבואות כניסה

גימור אלומיניום

בדיקות ובקרה

אלומיניום, שיחול ופיתוח מכלולים

אורקיע (Skylight) וקיר אור

דילוג לתוכן