קטגוריות באתר
אודות לנדמן אלומיניום בע״מ

משרד לנדמן מספק שירותי ייעוץ מקצועיים לגופים יזמיים בכל הקשור לעבודות זכוכית, מלבני אלומיניום עץ, פלדה, UPVC ,וכו'.

שמרו על קשר – חומר למחשבה

לקבל ניוזלטר המכיל תכנים מעודכנים בתחום מעטפת הבניין  מלאו את פרטיכם

מאמרים אחרונים

חיפוי של אריחי HPL

בית הספר אפי ארזי וסמי עופר למדעי המחשב והתקשורת, המרכז הבינתחומי הרצליה.

אדריכלות: סקורקא אדריכלים, אדריכל עדו זמיר | ניהול פרויקט:  CPM ניהול בניה בע"מ | יועץ אלומיניום:  לנדמן אלומיניום בע"מ | קבלן אלומיניום:  דבי אלומיניום | קבלן חיפויי HPL:  אינדן

צילום: עמית גירון

חיפוי החזית המזרחית נעשה באריחי פרודמה. רכיבי האריח מודבקים זה אל זה באמצעות לחץ גבוה HPL, High Pressure Laminate. כיום ניתן למנות שלושה סוגים שונים של אריחי HPL: פרדומה, טרספה ופונדרמקס.  חיפוי מבנה זה נעשה באריחי HPL של פרודמה.

צילום: עמית גירון

בית הספר למדעי המחשב ולתקשורת, במרכז הבינתחומי בהרצליה, משמש כיתות לימוד, חדרי מחקר, משרדים, אולפן טלוויזיה, אולפן רדיו ואודיטוריום. המבנה משיק בדרך מנחם בגין התוחמת את המרכז הבינתחומי מצפון. חורשת אקליפטוסים בת כמאה שנה ממערב. חורשת ברושים ממזרח ומדרום. המבנה בנוי משני אגפים, וביניהם חדר מדרגות שקוף. 

מערך גיאומטרי זה תחם רחבה ציבורית במפלס קומת הקרקע. קומת הקרקע נסוגה, ומזוגגת ברובה בזכוכית החושפת את העצים המקיפים את המבנה. הקומות העליונות מחופות באריחי HPL של פרודמה המתמזגים במראה הטבעי של נוף העצים.  מעטפת המבנה משלבת בין שלושה חומר גמר שונים: פרודמה, זכוכית וטיח לבן.

אריחי HPL

  • הפרודמה (Prodema) הוא לוח מרוכב המיוצר מצירוף של סיבים, עץ טבעי ושרפים טרמוסתיים. הרובד החיצון בלוח עשוי פורניר טבעי, ושכבת הגנה עליו. מטעמים אלה הפרודמה היא הלוח בעל המראה הטבעי ביותר. קיימים גם אריחי HPL נוספים של:
  • טרספה (Trespa) הוא לוח סינטטי המיוצר מצירוף של סיבי תאית ושרפים תרמוסתים.
  • פונדרמקס (FunderMAX) הוא לוח לביד המיוצר מגיליונות נייר רציפים (Craft Paper) ושרפים פנוליים.

מטעמים אלה, שני הפנים של לוח הטרספה והפונדרמקס יהיו זהים זה לזה.

צילום: עמית גירון

לוחות ה – HPL מיוצרים בעובי של 6 מ"מ או יותר. לגימור לוחות ה- HPL משתמשים ב"מלמין" המותאם להתמודד עם חשיפה לקרינת השמש בכלל, ולקרינת UV בפרט. המלמין מעניק ללוחות את כושרם לעמוד בפני בליה כתוצאה מלחות, רטיבות, ריקבון, שריטות, חומרי ניקוי וכו'.

ללוחות ה – HPL עמידות גבוהה לאש. יישום לוחות ה -HPL כאריחי חיפוי במעטפת המבנה, נעשה באמצעות תלייה יבשה, החיבורים סמויים או חשופים, בהתאם למשאלה העיצובית האדריכלית. שיטות התלייה דומות לאלה שבהם משתמשים בשביל אריחי האלומיניום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מעקה זיזי (Console) שכולו זכוכית

מעקה זיזי שכולו זכוכית נטול כל רכיב מבני בין מפלס כַּן המעקה לבין מפלס מסעד המעקה, זולת שמשת המעקה. שמשת המעקה חדורה בבסיסה כ- 75 מ"מ, בתוך כַּן המעקה ורתומה בתוכו. הריתום יכול להיעשות בשיטה "יבשה" או "רטובה". בשיטה היבשה, כַּן המעקה הוא של פרופיל אלומיניום מותאם. הריתום נעשה באמצעות שגמים מחודדים המוחדרים בתוך הכַּן אחת לכ- 100 מ"מ ומהדקים את השמשה במקומה. 

המשך קריאה »

תכנון בהיבט הסטטי

רכיבים שכולם זכוכית

קיר מסך

קיימות

סליידר עמוד הבית

מעקים ומסעדים

מעטפת פרמטרית

חיפוי

זכוכית וזיגוג

הרכבה של אלומיניום וזכוכית

המעטפת האדריכלית

דלתות ומבואות כניסה

גימור אלומיניום

בדיקות ובקרה

אלומיניום, שיחול ופיתוח מכלולים

אורקיע (Skylight) וקיר אור

דילוג לתוכן