קטגוריות באתר
אודות לנדמן אלומיניום בע״מ

משרד לנדמן מספק שירותי ייעוץ מקצועיים לגופים יזמיים בכל הקשור לעבודות זכוכית, מלבני אלומיניום עץ, פלדה, UPVC ,וכו'.

שמרו על קשר – חומר למחשבה

לקבל ניוזלטר המכיל תכנים מעודכנים בתחום מעטפת הבניין  מלאו את פרטיכם

מאמרים אחרונים

חיפוי של רצועות אלומיניום השזורות זו בזו

מרכז הירידים, ביתן מספר 1, תל אביב- יפו.

אדריכלות: עצמון אדריכלים | ניהול פרויקט:  ניצן-ענבר ניהול פרויקטים ( 1992) בע"מ
יועץ אלומיניום:  לנדמן אלומיניום בע"מ | קבלן חיפויים:  רומאל טכנולוגיות בנייה

צילום: אלעד שריג

מרכז הירידים, ביתן מספר 1 הינו מבנה רב – תכליתי, הממוקם במתחם גני התערוכה בתל אביב, ומהווה מרכז פעיל לכנסים, תערוכות ואירועים בעלי סגנונות מגוונים.

המבנה מתייחד בגובהו הרב, ובמפתחיו הניכרים נטולי העמודים הן לרוחב והן לאורך. ניתן לחלק את החלל הפנימי לחלוקות משנה, ולפי מגוון הפעילויות השונות, החל מערוכות וכלה באולמות מודולריים לכנסים. המעטפת משלבת בין פלדה, זכוכית, וחיפוי של אלומיניום – חומרים המשדרים חדשנות, תיעוש וקדמה.

חומרים אלה נבחרו כפועל יוצא של ייעוד המבנה, כמשכן לתערוכות המציגות חידושים ופיתוחים. פתחים גדולים שובצו במעטפת כדי לאפשר כניסת משאיות, וכנדרש לשינוע קל של ציוד התערוכות, ושלל הפעילויות הנערכות במתחם.

חיפוי של רצועות אלומיניום השזורות זו בזו –  שיטת החיפוי השכיחה לגגות מבוססת על פרישה של רצועות אלומיניום צרות וארוכות זו לצד זו.

הרצועות עשויות רדיד אלומיניום דק שעוביו 0.7 מ"מ בלבד. רצועות אלה נפרשות לרוחב הנע בין 0.30 מ' לבין 1.20 מ'. קשיחותן מתקבלת באמצעות גלים המיושמים לרוחבן. גלים אלה, לכאורה מעניקים לחיפוי מרקם חזותי, אולם הם אלה אשר מגדילים את החתך הסטטי של הרצועה.

ככל שהגל עמוק יותר, גדלה הקשיחות הסטטית של הרצועה, וניתן להגדיל את רוחבה. הרצועות נפרשות על גבי תשתית מבנית של פח פלדה דק ומגולוון, או תשתית אחרת המותאמת לעמוד בדרישות ת"י 755 לשכבה כלואה. תשתית זו נפרשת כמצע בגחון החיפוי, בכל שטח הגג המיועד לחיפוי.

בנוסף, תשתית זו מהווה מצע לפרישת מחסום אדים מחד, בידוד תרמי ואקוסטי מאידך. שיטת חיפוי זו פותחה באירופה, במאות ה-  16 וה-  17, על ידי פחחים (Crafts man) לקירוי גגות בעלי שלל עיצובים גיאומטריים: כיפות, מניפות חרוטים ועוד.

צילום: אלעד שריג

החיפוי התבסס על לוחות דקיקים ורכים של לוחות חיפוי מתכתיים כגון אבץ, בדיל, נחושת או עופרת. לוחות אלה חוברו ידנית יחדיו כרצועות מלבניות, טרפזיות או של מעוינים. כיום, חיפוי זה מסופק לאתר בגלילים של אלומיניום, אבץ טיטניום, נחושת פלב"מ ו / או פליז. גלילים אלה נפרשים באתר לרצועות ארוכות, באמצעות מכונת ערגול ממוחשבת. לרוב רצועות אלה ייפרשו ברציפות, לאורך הגג כולו, ללא כל קיטוע לאורכן. מכשיר ייעודי שוזר את הרצועות השכנות זו אל זו בחפיפה (Over Lapping).

לרוב התפר שבין שתי רצועות שכנות מזדקר מעלה (Standing Seam), בניצב למישור החיפוי. ניתן להשתמש גם בתפר "שוכב" (Flat Seam)  המקביל למישור החיפוי, אולם על פי רוב תפר זה משמש ליישום החיפוי כלוחות קטנים ומעוצבים ולא כרצועות ארוכות. פרטי החיבור של החיפוי, כלפי התשתית המבנית, מוצנעים בגחון התפר שבין שתי רצועות סמוכות. נוכח האורך הרב של הרצועות, על פרט החיבור לאפשר את ההתפשטות התרמית של הרצועות יום ולילה קיץ וחורף.

אולם, עליו להיות קשיח דיו כדי למנוע ממשב רוח חזק, לינוק ולתלוש את הרצועה ממקומה. שני יתרונות עיקריים לחיפוי הרצועות. ראשית, הרצועות נפרשות זו לצד זו, ונשזרות זו בזו, לקרום רציף, האטום לכל התגנבות של מים ורוח. שנית קיים חיפוי זה כקיים המבנה, וכל זאת מבלי להידרש לטיפולי תחזוקה תקופתיים לשם שדרוג ו / או תיקון פרטי האיטום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מעקה זיזי (Console) שכולו זכוכית

מעקה זיזי שכולו זכוכית נטול כל רכיב מבני בין מפלס כַּן המעקה לבין מפלס מסעד המעקה, זולת שמשת המעקה. שמשת המעקה חדורה בבסיסה כ- 75 מ"מ, בתוך כַּן המעקה ורתומה בתוכו. הריתום יכול להיעשות בשיטה "יבשה" או "רטובה". בשיטה היבשה, כַּן המעקה הוא של פרופיל אלומיניום מותאם. הריתום נעשה באמצעות שגמים מחודדים המוחדרים בתוך הכַּן אחת לכ- 100 מ"מ ומהדקים את השמשה במקומה. 

המשך קריאה »

תכנון בהיבט הסטטי

רכיבים שכולם זכוכית

קיר מסך

קיימות

סליידר עמוד הבית

מעקים ומסעדים

מעטפת פרמטרית

חיפוי

זכוכית וזיגוג

הרכבה של אלומיניום וזכוכית

המעטפת האדריכלית

דלתות ומבואות כניסה

גימור אלומיניום

בדיקות ובקרה

אלומיניום, שיחול ופיתוח מכלולים

אורקיע (Skylight) וקיר אור

דילוג לתוכן