קטגוריות באתר
אודות לנדמן אלומיניום בע״מ

משרד לנדמן מספק שירותי ייעוץ מקצועיים לגופים יזמיים בכל הקשור לעבודות זכוכית, מלבני אלומיניום עץ, פלדה, UPVC ,וכו'.

שמרו על קשר – חומר למחשבה

לקבל ניוזלטר המכיל תכנים מעודכנים בתחום מעטפת הבניין  מלאו את פרטיכם

מאמרים אחרונים

סביבה מבריאה (healling) ומתקשרת

בניין אשפוז דוידסון, מרכז רפואי הדסה עין-כרם, ירושלים.

אדריכלות: HKS ARC, א. ספקטור – מ. עמישר אדריכלים, אדריכל משה לוי | מנהל פרוייקט: אחים מרגולין הנדסה וייעוץ בע"מ | יועץ אלומיניום: לנדמן אלומיניום בע"מ | קבלן אלומיניום: אלום עשת

השהות במוסדות רפואיים איננה מבחירה, ועלולה להתפרש על פני תקופה ארוכה. מעטפת המחדירה אור טבעי פנימה, ומאפשרת למאושפז תצפית ממיטת חוליו מהווה גורם מבריא (healling)

הגנים הרפואיים. צילום: אלעד שריג

בתוך המבנה תוכננו חללים מיוחדים של גנים מוריקים, המתנשאים כחלל כפול ועטופים בקירות זכוכית. חללים אלה שופעים באור ובצמחייה, ומאפשרים למאושפזים להתהלך בתוך בית החולים, בסביבה מוגנת ובטוחה, ליהנות מן הגן מחד, ומן הנוף של הרי יהודה מאידך. הם מכונים "גנים רפואיים". כדי לעמוד בדרישות הקיימות, קירות הזכוכית האלה זוגגו בשמשה בידודית מרסנת קרינת (Low E) בעלת הדפס קראמי.

הגנים הרפואיים. צילום: אלעד שריג

קירות מסך המשולבים אלומיניום ופלדה ייושמו בגנים הרפואיים, במגדל האשפוז של בית החולים.  קירות המסך מתפרשים על פני ממדים ניכרים. פרופילי האלומיניום הקיימים לא התאימו, בפן הסטטי, לממדים ניכרים אלה, ולכן הוחלפו בפרופילי פלדה. מודול האלסטיות של הפלדה, גדול פי שלושה מזה של האלומיניום, ועומד על (²cm/kg) 106X 2.1. בזכות החלפת פרופילי האלומיניום בפרופילי פלדה, ניתן להקטין את החתך הגיאומטרי של סריג קיר המסך. בפן החיצון של קירות המסך, נותרו פרופילי האלומיניום המקובלים בשביל קירות מסך. השילוב של פרופיל פלדה בפן הפנימי של קיר המסך, ופרופיל אלומיניום בפן החיצון שלו, הקשיח את הקיר סטטית לייעודו. בנוסף, קיר המסך הותאם למנוע התגנבות של מים לאורך שנים, תודות לפרופילי האלומיניום, הניחנים בקיים ארוך, ואשר יושמו בפן החיצון. לפרופיל משולב של אלומיניום מחוץ לשמשה, ושל פלדה בגב השמשה, יתרון חזותי ותפקודי. חזותית, לפרופיל הפלדה חתך קטן מפרופיל אלומיניום. תפקודית לאלומיניום קיים ארוך מאשר לפלדה.

חתך אנכי 

  1. שמשה בידודית מרסנת קרינה והדפס קראמי של נקודות, בצפיפות של 20% בפן #3
  2. קורח ערב של המכלול קליל – 8300. הפרופיל אחוז בגבו, בתשתית המבנית (3)
  3. תשתית מבנית של קורות אופקיות, העשויות צמד פסים שטוחים, ומחוררים של פלדה
  4. מחבר ומוט תלייה של פלב"מ המתנשא לכל הגובה, מחובר במשקוף הבטון, ותומך בהטרחות הכבידה הפועלות על קורות הפלדה (3)
  5. צלע של שמשת רבדים. הצלע תומכת בפאות האנכיות של השמשות, המזוגגות בנדבך התחתון של קיר המסך.
צילום: תומר כהן

מעטפת המבנה מממשת את עקרונות הסביבה המבריאה (healling) והמתקשרת. לכאורה, דרישת הסביבה המבריאה לפתחים גדולים ורחבים, סותרת את כללי הקיימות. אף על פי כן, לא כך הוא. הפתחים הגדולים, המתוכננים לפי עקרונות הסביבה המבריאה, מותאמים למלא אחר כמה עקרונות המשתלבים זה בזה, והם: א. חסימה של קרינת השמש הישירה פנימה אל תוך המבנה ב. כיבוד הפרטיות של המאושפזים בתוך המבנה ג. הכנסת אור טבעי פנימה לתוך המבנה ד. ראות (Vision) חוצה. מטעמים אלה, חלונות חדרי האשפוז זוגגו בשמשה בידודית מרסנת קרינה (Low E) בעלת הצללה מובנית של תריס ונציאני סבסב (Knob).

הצללה אינטרגלית סבסב (Knob). צילום: תומר כהן

עקרונות סביבה מבריאה (healling) ומתקשרת השהות במוסדות הרפואיים איננה מבחירה, לעיתים שהות זו מתפרשת על פני תקופה ארוכה מאוד. לא אחת, המאושפז נותר לבדו בחדר, ללא מלווים או אורחים. יכולת המאושפז לצפות ממיטתו חוצה, מסייעת לו להעביר את זמן האשפוז שנכפה עליו, משכיחה את הכאב, משדרגת את נוחות השהייה, תורמת לקיצור זמן ההחלמה, ומממשת באופן ישיר את מטרת המוסד הרפואי: לשרת את השוהים בו ביעילות המרבית. מטעמים לאה, מקובל בשנים האחרונות לשבץ במעטפת חדר האשפוז, פתח גדול. הפתח הגדול שוטף את חדר האשפוז בתאורה טבעית, המתקשרת עם חום, צמיחה, לבלוב ובריאות. מפאת גודלם, מיועדת לפתחים אלה שמשה מרסנת קרינת (Low E), על הפתח הגדול לכבד את הפרטיות של המאושפזים נוכח תחלופת המשתמשים הרבה, קיימת העדפה להשתמש בהצללה מובנית של תריס ונציאני סבסב המתופעל ידנית לזווית הצידוד המבוקשת באמצעות מוט Knob)). מכלול זה מבטיח את התפקוד התקין של התריס, לאורך שנים. נוכח העתקת ההצללה אל התווך שבתוך השמשה הבידודית, התייתר הצורך בווילונות ההצללה הפנימיים. וילונות אלה דרשו תחזוקה רבה הן בשל בלאי בגין שימוש לא זהיר, והן בשל ההכרח לכבסם בשכיחות רבה, וכנדרש בשביל לחטא את החדר מזיהומים שונים.

מצללה מסוככת מעל חזית הכניסה הראשית. צילום: אלעד שריג

מכלולי האלומיניום השונים במעטפת אגפי המבנה, נבחרו והותאמו באופן פרטני לייעודם. המכלולים נותנים מענה חזותי – עיצובי, ההולם ומכבד את הפתח מחד, ומותאמים למיקומם במעטפת המבנה מאידך. לדוגמה, מצללה של רפפות אלומיניום, מרחפת מעל מבואת הכניסה הראשית של המבנה, מסוככת עליה מקרינת שמש ישירה, ובה בעת מציפה אותה בתאורה טבעית מסוננת.

צילום: אלעד שריג
צילום: אלעד שריג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מעקה זיזי (Console) שכולו זכוכית

מעקה זיזי שכולו זכוכית נטול כל רכיב מבני בין מפלס כַּן המעקה לבין מפלס מסעד המעקה, זולת שמשת המעקה. שמשת המעקה חדורה בבסיסה כ- 75 מ"מ, בתוך כַּן המעקה ורתומה בתוכו. הריתום יכול להיעשות בשיטה "יבשה" או "רטובה". בשיטה היבשה, כַּן המעקה הוא של פרופיל אלומיניום מותאם. הריתום נעשה באמצעות שגמים מחודדים המוחדרים בתוך הכַּן אחת לכ- 100 מ"מ ומהדקים את השמשה במקומה. 

המשך קריאה »

תכנון בהיבט הסטטי

רכיבים שכולם זכוכית

קיר מסך

קיימות

סליידר עמוד הבית

מעקים ומסעדים

מעטפת פרמטרית

חיפוי

זכוכית וזיגוג

הרכבה של אלומיניום וזכוכית

המעטפת האדריכלית

דלתות ומבואות כניסה

גימור אלומיניום

בדיקות ובקרה

אלומיניום, שיחול ופיתוח מכלולים

אורקיע (Skylight) וקיר אור

דילוג לתוכן