קטגוריות באתר
אודות לנדמן אלומיניום בע״מ

משרד לנדמן מספק שירותי ייעוץ מקצועיים לגופים יזמיים בכל הקשור לעבודות זכוכית, מלבני אלומיניום עץ, פלדה, UPVC ,וכו'.

שמרו על קשר – חומר למחשבה

לקבל ניוזלטר המכיל תכנים מעודכנים בתחום מעטפת הבניין  מלאו את פרטיכם

מאמרים אחרונים

קיר מסך "רנדומאלי"

מרכז לוגיסטי (מרלו"ג) שטראוס, שוהם.

יזם: שטראוס גרופ בע"מ | אדריכלות: הוק אדריכלים | מנהל פרויקט: לודן בע"מ
יועץ אלומיניום: לנדמן אלומיניום בע"מ

אודות – המרכז הלוגיסטי הארצי של חברת "שטראוס"; ממנו מופצים לכל רחבי הארץ מוצרי מזון מצוננים ויבשים של שטראוס ועלית. המרכז הלוגיסטי כולל שלוש פונקציות עיקריות: אזור הפצה תפעולי, מבנה משרדים ומחסנים אוטומטיים גדולי ממדים.

מעטפת המבנים התמודדה עם הפונקציות השונות באיתור פתרונות יעילים ומותאמים לייעודים השונים של המבנים במתחם. המחסנים האוטומטיים דורשים מעטפת בעלת בידוד תרמי משודרג, המותאמת לשמור על הטמפרטורה הנמוכה של המוצרים. מטעמים אלה, למעטפת המחסנים נבחרו פנלים מבודדים. כדי לרכך את החזות המסיבית של המחסנים, האדריכלים השתמשו ברכיבים עיצוביים אלכסוניים השוברים את ההומוגניות של קוביית המחסנים המסיבית, קל וחומר בשעות הערב שעה שהם מוארים. המבנה הלוגיסטי מחופה בפח גלי בשילוב רפפות הכניסות מודגשות באמצעות חיפוי בתלייה יבשה של אריחי גרניט פורצלן צבעוניים. הקשר עם החוץ מושג באמצעות מסדרון פתלתל המכונה "שביל הנחש". המסדרון מחופה משני עבריו, לכל גובהו ואורכו, בקיר מסך המזוגג בהדבקה מבנית (Structural Glazing) התוואי הגיאומטרי של שני קירות המסך מלווה את המסדרון הפתלתל. שני קירות הזכוכית של המסדרון דומיננטיים במתחם. כל אחד משני קירות אלה מרכך את קוביית המחסנים המסיבית שבה הוא משיק, בעיקר תודות להדגשת הקווים האנכיים מחד ופיתול החזית מאידך.

חזית צפונית - קיר מסך ראנדומלי. צילום: עמית גירון

מבנה המשרדים הוצב בכניסה למתחם כמבנה עצמאי נפרד. העיצוב של כל חזית וחזית מחזיתות מבנה המשרדים, הושפע מתפנית החזית אל גורמי השמים. בדרום שובצו פתחים צרים וארוכים המוצללים באמצעות רפפות אלומיניום. במזרח ובמערב בוצע קיר מסך כפול (Double Skin) מאוורר: קירות מסך מזוגגים ולפניהם בצד חוץ, הצללה של פחי פלדה מחוררים. הצפון, החופשי מאילוצי הצללה, מאופיין במקצבים שונים של פתחים שקופים ושל פחים אטומים, לכאורה חזית בעלת פתחים אקראיים – "ראנדומלית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם...

מעקה זיזי (Console) שכולו זכוכית

מעקה זיזי שכולו זכוכית נטול כל רכיב מבני בין מפלס כַּן המעקה לבין מפלס מסעד המעקה, זולת שמשת המעקה. שמשת המעקה חדורה בבסיסה כ- 75 מ"מ, בתוך כַּן המעקה ורתומה בתוכו. הריתום יכול להיעשות בשיטה "יבשה" או "רטובה". בשיטה היבשה, כַּן המעקה הוא של פרופיל אלומיניום מותאם. הריתום נעשה באמצעות שגמים מחודדים המוחדרים בתוך הכַּן אחת לכ- 100 מ"מ ומהדקים את השמשה במקומה. 

המשך קריאה »

תכנון בהיבט הסטטי

רכיבים שכולם זכוכית

קיר מסך

קיימות

סליידר עמוד הבית

מעקים ומסעדים

מעטפת פרמטרית

חיפוי

זכוכית וזיגוג

הרכבה של אלומיניום וזכוכית

המעטפת האדריכלית

דלתות ומבואות כניסה

גימור אלומיניום

בדיקות ובקרה

אלומיניום, שיחול ופיתוח מכלולים

אורקיע (Skylight) וקיר אור

דילוג לתוכן