קטגוריות באתר
אודות לנדמן אלומיניום בע״מ

משרד לנדמן מספק שירותי ייעוץ מקצועיים לגופים יזמיים בכל הקשור לעבודות זכוכית, מלבני אלומיניום עץ, פלדה, UPVC ,וכו'.

שמרו על קשר – חומר למחשבה

לקבל ניוזלטר המכיל תכנים מעודכנים בתחום מעטפת הבניין  מלאו את פרטיכם

מאמרים אחרונים

תצריף של אריחי זכוכית (Pixels)

הפקולטה למדעי המחשב, היחידה לנוער שוחר מדע, בניין צ'ק פוינט, אוניברסיטת תל אביב.

אדריכלות: קימל  אשכולות אדריכלים צוות תכנון: איתן קימל, מיכל קימל אשכולות, אילן כרמי, לימור עמרני, עמרי רון | ניהול פרויקט:  מ. ברנע הנדסה ובניה בע"מ | יועץ אלומיניום:  לנדמן אלומיניום בע"מ.

צילום: נמרוד לוי

בניין צ'ק פוינט נבנה בלב הקמפוס של אוניברסיטת תל – אביב, עבור הפקולטה למדעי המחשב, והאגף לנוער שוחר מדע. המבנה בעל חזות קלילה דינמית ייחודית ומקורית, תואם את הערכים שהבניין שואף לייצג, ואת התכנים הדידקטיים להם הוא מיועד: עולם וירטואלי של מדע ומחשבים.

צילום: נמרוד לוי

המעטפת מתעתעת באדם המשקיף על המבנה, שכן היא ספק חומר, ספק השתקפות.
מעטפת המבנה היא דו – קרומית: אריחי זכוכית בקרום החיצון, וקירות הבטון העבים שבגבם בקרום הפנימי. החלל המאוורר התחום בתווך שבין שני קרומים אלה, תורם את חלקו בקיימות ובבידוד התרמי של מעטפת המבנה. הקרום החיצון של המעטפת עשוי תצריף מרחבי של אריחי זכוכית ומכאן המראה הייחודי דמוי פיקסלים (Pixels).

הפיקסלים (Pixels) הם אריחים ריבועיים, המקבילים ומשיקים זה בזה, אשר פותחו במיוחד לפרויקט זה. מידות האריח הבודד הן 0.40×0.40 מ'. האריחים עוצבו בהשראת היחידות הגראפיות הזעירות (Pixels) המרכיבות את המרקע (Screen).

החזות הדינמית הקלילה מושגת בזכות השימוש בחמש מילואות זכוכית שונות זו מזו בשקיפותן בגונן ובהחזר האור שלהן. המערך המרחבי של האריחים, והתמהיל של חמש מילואות הזכוכית השונות, גובש בעזרת הדמיות מחשב ותכנון פרמטרי.

על תכנון פרמטרי ניתן לקרוא בהרחבה בפרויקט מבנה ספרא לחקר המוח. התוצאה, מעבר הדרגתי מאיזור לאיזור, לכאורה באופן אקראי, אולם לפי כללים קבועים, הממלאים את צורכי הבניין: שקיפות בפתחי החלונות, והעדר שקיפות בשאר המבנה. הערך המרחבי של האריחים הושג באמצעות הסטה אופקית שלה, האחד ביחס לאחר. לעיתים ההסטה היא זניחה, בשיעור של כ-  1.0 ס"מ, ולעיתים הסטה ניכרת רבה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מעקה זיזי (Console) שכולו זכוכית

מעקה זיזי שכולו זכוכית נטול כל רכיב מבני בין מפלס כַּן המעקה לבין מפלס מסעד המעקה, זולת שמשת המעקה. שמשת המעקה חדורה בבסיסה כ- 75 מ"מ, בתוך כַּן המעקה ורתומה בתוכו. הריתום יכול להיעשות בשיטה "יבשה" או "רטובה". בשיטה היבשה, כַּן המעקה הוא של פרופיל אלומיניום מותאם. הריתום נעשה באמצעות שגמים מחודדים המוחדרים בתוך הכַּן אחת לכ- 100 מ"מ ומהדקים את השמשה במקומה. 

המשך קריאה »

תכנון בהיבט הסטטי

רכיבים שכולם זכוכית

קיר מסך

קיימות

סליידר עמוד הבית

מעקים ומסעדים

מעטפת פרמטרית

חיפוי

זכוכית וזיגוג

הרכבה של אלומיניום וזכוכית

המעטפת האדריכלית

דלתות ומבואות כניסה

גימור אלומיניום

בדיקות ובקרה

אלומיניום, שיחול ופיתוח מכלולים

אורקיע (Skylight) וקיר אור

דילוג לתוכן