קטגוריות באתר
אודות לנדמן אלומיניום בע״מ

משרד לנדמן מספק שירותי ייעוץ מקצועיים לגופים יזמיים בכל הקשור לעבודות זכוכית, מלבני אלומיניום עץ, פלדה, UPVC ,וכו'.

שמרו על קשר – חומר למחשבה

לקבל ניוזלטר המכיל תכנים מעודכנים בתחום מעטפת הבניין  מלאו את פרטיכם

מאמרים אחרונים

אריח של אלומיניום מרוכב (ACP) ואריח אלומיניום מונוליטי מחורר מרחבית

קניון עיר ימים, נתניה. 

אדריכלות האגף המזרחי: קוץ אדריכלים | מנהל פרויקט: מ.יוקלה ניהול פרויקטים
יועץ אלומיניום: לנדמן אלומיניום בע"מ | קבלן אלומיניום: קבוצת קוסטיקה | אדריכלות: יסקי מור סיון, אדריכלים ומתכנני ערים | יועץ אלומיניום:  לנדמן אלומיניום בע"מ | קבלן אלומיניום: אורעם פרוייקטים (קניון). ששון אלומיניום (מגדל משרדים – שלב ב')

צילום: דיאגו רוזמן

מעטפת הקניון הממוקם בליבה של שכונת מגורים, סמוך לחוף הים, מחופה באריחי אלומיניום מרוכב (ACP) ולוחות זכוכית קמורים, ומזכיר בעיצובו דיונת חול.  מבנה אנכית אטומה ברובה, ומחופה באריחי אלומיניום מלבניים במידות שונות.

צילום: דיאגו רוסמן

חתך אנכי

  1.  אריח אלומיניום מרוכב (ACP). האריחים הורחקו בין 100 מ"מ לבין 800 מ"מ מקירות הבטון. הרחקה לא שגרתית המחייבת תשתית מבנית מותאמת (בד"כ ההרחקה המקובלת היא בשיעור של 100 מ"מ). הרחקה זו תורמת לבידוד התרמי של מעטפת המבנה. במקומות אחדים, אריחי האלומיניום הוחלפו באריחים של זכוכית קראמית. אריחי אלומיניום דומים בפרטי ההרכבה שלהם לתלייה יבשה של אבן; שני חיפויים אלה אינם אטומים להתגנבות מים. לפיכך, אין להתחיל בהרכבת האריחים קודם איטום התשתית המבנית של אריחי החיפוי. לרוב, האיטום נעשה בחומרים ביטומניים, בעלי סיווג אש המותאם לדרישות הנקובות בת"י 755. יש מקרים שבהם עבודת איטום זו, נעשית על ידי קבלן החיפויים. מומלץ להקדים ולבחון את טיב פרטי האיטום קודם הרכבת אריחי החיפוי, וזאת באמצעות בדיקת התזה של מעבדה מוסמכת
  2. תיבות שקועות משובצות במעטפת, חלקן מיועד לשילוט. מקצתן זהות לחיפוי בצד חוץ. באחרות שובץ אריח אלומיניום מונולטי, 2.0 מ"מ עוביו, מחורר ומחורץ מרחבית
  3. מסגרת המליא של אריחי החיפוי, אחוזה בתשתית המשנית (4), באמצעות אביזרי הידוק נקודתיים המותקנים במרחקים של 0.30 מ' זה מזה
  4. תשתית משנית של פרופיל אלומיניום
  5. עוגנים לאחיזת התשתית המשנית אל קיר הבטון.
צילום: דיאגו רוסמן
צילום: דיאגו רוסמן

במדינות קרות מקובל לסגור את הקיר הכפול המאוורר במהלך החורף. סגירה זו מונעת את סחרור האוויר, ולכן האוויר החם הנכלא בתווך מתחמם עוד ועוד, מקרין בהולכה את החום פנימה אל תוך המבנה, וכך חוסך את משאבי החימום. החלטת ממשלה מספר 3768, לעידוד בנייה ירוקה מיום 16/01/2013, קובעת כי שטח קירות עבים ומעטפת כפולה לא ייחשבו במניין השטחים המחושבים לבנייה. בכך מעודדת ההחלטה בניית מעטפת כפולה וקירות עבים, המשמרים את האנרגיה במבנה באמצעות בידודו מהחוץ.

צילום: דיאגו רוסמן
צילום: דיאגו רוסמן

מתוך התקנות: תק' תשע"ג 2013 "מעטפת כפולה" – "מעטפת חיצונית למבנה, הבנויה מחומרים קלים, ומרוחקת מקיר מבנה חיצוני, באופן שנוצר מרווח פנימי למעבר אוויר ולתחזוקה (ה2). הייתה בבניין מעטפת כפולה, לא יבוא השטח הנוצר ממנה במניין השטח המותר לבנייה ובלבד שהמרווח הפנימי שנוצר בינה לבין קיר הבניין לא יעלה על 0.90 מטר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם...

מעקה זיזי (Console) שכולו זכוכית

מעקה זיזי שכולו זכוכית נטול כל רכיב מבני בין מפלס כַּן המעקה לבין מפלס מסעד המעקה, זולת שמשת המעקה. שמשת המעקה חדורה בבסיסה כ- 75 מ"מ, בתוך כַּן המעקה ורתומה בתוכו. הריתום יכול להיעשות בשיטה "יבשה" או "רטובה". בשיטה היבשה, כַּן המעקה הוא של פרופיל אלומיניום מותאם. הריתום נעשה באמצעות שגמים מחודדים המוחדרים בתוך הכַּן אחת לכ- 100 מ"מ ומהדקים את השמשה במקומה. 

המשך קריאה »

תכנון בהיבט הסטטי

רכיבים שכולם זכוכית

קיר מסך

קיימות

סליידר עמוד הבית

מעקים ומסעדים

מעטפת פרמטרית

חיפוי

זכוכית וזיגוג

הרכבה של אלומיניום וזכוכית

המעטפת האדריכלית

דלתות ומבואות כניסה

גימור אלומיניום

בדיקות ובקרה

אלומיניום, שיחול ופיתוח מכלולים

אורקיע (Skylight) וקיר אור

דילוג לתוכן